Az ALLERGIA bármikor bárkinél 🙁 kialakulhat, megelőzni lehetetlen, ha a hajlam bennünk van. Az allergia nem más, mint az immunrendszer túlvédekezése, sajnos nemcsak az életminőséget rontó, de akár életveszélyes is lehet!
Allergiásak lehetünk pollenekre, állatszőrökre, háziporra, ételekre, vegyszerekre is. A pollenszezonnak Magyarországon 3 csúcsa van:
- februártól májusig – fák, cserjék
- áprilistól augusztusig – pázsitfű
- nyár közepétől október végéig – gyompollenek (feketeüröm, parlagfű, stb)
Ez is éppen elég, közben itt van még a mogyoró, ami évről évre egyre hamarabb érkezik. Elméletileg január-februárban lenne várható a mogyorópollen támadása, idén azonban már több helyen megjelent az információ, adventre már megérkezik. 🙁
A pollenallergia miatt keresztallergiák alakulhatnak ki ételekre. Ráadásul sajnos nemcsak az élelmiszer elfogyasztása, de már a szaguk is elegendő a roham kialakulásához, ezért el kell kerülni a panaszt okozó élelmiszerek fogyasztását, lehetőleg kerülni kell az allergénekkel való találkozást.
Az okok: Egyre több vegyszert és tisztítószert használunk a háztartásban, egyre több az adalékanyag, ételszínezék, gyógyszerszármazék és tartósítószer ételeinkben, egyre több a fűtésből származó gáz és egyéb beltéri szennyezőanyag a lakások levegőjében, egyre szennyezettebb lakóhelyünk levegője is.
Emellett a gyermekek immunrendszere a túlzott higiénia miatt élete elején nem találkozik elegendő allergénnel. Ahogy az emberiség életmódja egyre inkább hajlamosít az allergiára, már kevesebb allergiáért felelős gén jelenléte is elég ahhoz, hogy kialakuljon a betegség. Ez magyarázza azt, hogy miért kerül ki sok új allergiás olyan családból, ahol korábban egyáltalán nem fordult elő a betegség…
A magyar lakosság kb. 30%-át kitevő allergiás betegek mellett a lakosság további 10-20 %-a már érzékeny valamilyen allergénre, de egyelőre tünetmentes, vagyis még nem allergiás beteg. Előrejelzések szerint egy-két évtizeden belül ezek a ma még egészséges (tünetmentes) felnőttek is allergiássá válnak, vagyis előbb-utóbb egy erősebb koncentrációjú allergén hatására (pl. pollen), vagy a stresszes életmód és dohányzás miatt, illetve egyéb provokáló tényezők hatására náluk is megjelennek az igazi klinikai tünetek (szénanátha, kötőhártya-gyulladás, asztma). Ez azt jelenti, hogy 10-20 év múlva várhatóan a magyar lakosság fele allergiás tünetektől fog szenvedni.
http://drimmun.com/allergias-betegsegek/allergia.html
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: